EGZORCYZMOWANIE WODY, SOLI I OLEJU
ODBYWA SIĘ W KAŻDY DRUGI PIĄTEK MIESIĄCA
PO MSZY ŚW. O GODZ. 18.00.
Prosimy o wcześniejsze pozostawienie produktów w pierwszej ławce przed rozpoczęciem Mszy Św.- woda mineralna NIEGAZOWANA musi być odkręcona, olej (najlepiej oliwa z oliwek) oraz sól mogą pozostać zamknięte
Wielką pomocą w zwalczaniu skutków działania demonicznego na ludzi i miejsca są sakramentalia w postaci wody, oleju i soli egzorcyzmowanej.
Moc sakramentaliów leży we wstawienniczej modlitwie Kościoła, w imieniu którego kapłan błogosławi, poświęca lub egzorcyzmuje osoby i przedmioty.
Sakramentalia są łącznikiem między światem nadprzyrodzonym a przyrodzonym, a więc uświęcają życie człowieka. Z tego powodu są zagrożeniem dla złych duchów, a ich wartość w walce z siłami zła nie może być lekceważona.
Pokropienie osoby opętanej wodą święconą jest aktem ofiarowania tej osoby Bogu. Woda egzorcyzmowana jest więc środkiem ochrony przed zasadzkami złego ducha. Woda egzorcyzmowana chroni osoby, domy, przedmioty, pozwala wyjść zwycięsko w walce przeciwko sugestiom, cierpieniom fizycznym i psychicznym, mających podłoże w złym duchu. Dlatego można ją także pić, skrapiać ciało w miejscach bolesnych oraz przedmioty powszedniego użytku. Pomaga to w neutralizowaniu znaków objawianych przez złego ducha zarówno na ciele, jak i na przedmiotach.
Szczególnym sakramentalium jest olej egzorcyzmowany. Olej ten ma właściwości usuwania z ciał różnych magicznych, zatrutych, nieczystych pokarmów, które znalazły się w ciele zniewolonego poprzez spożycie lub wypicie. Można więc używać oleju egzorcyzmowanego do przyprawiania pokarmów, gdy zachodzi podejrzenie spożycia trującego, szkodliwego lub zaczarowanego. Powoduje to szybkie wydalenie danego przedmiotu. Nacieranie olejem wspomaga działanie łaski w walce ze złym duchem i jego oddziaływania na ciało opętanego.
Egzorcyzmowana sól oddziałuje na dane miejsce poprzez rozsypanie jej w pomieszczeniach uważanych za skażone działaniem sił diabelskich, np. w miejscach, gdzie były wywoływane złe duchy, odbywały się rytuały pogańskie i spirytystyczne. Stosuje się także w ochronie domów, mieszkań, zabudowań gospodarczych oraz pól, gdy zachodzi domniemanie, że moga być pod działaniem uroków lub klątw. Sól można dodać do potraw, gdy zachodzi podejrzenie zaczarowania poprzez potrawę.
Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa Chrystusa Króla
ul. Kościuszki 2
74-500 Chojna
Zachodniopomorskie
Sanktuarium:
W niedziele: 7.30, 10.30, 12.00,
W dni powszednie: 18.00
Barnkowo św. Marka
W niedziele: 9.00
W środę: 16.00
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.